שנת המכינה

אתגר הבונה חוסן.
קבוצה המייצרת שייכות.
ביטחון עצמי שמוביל להשפעה.

שנת המכינה מתחילה מפיתוח הרגלים אישיים וקבוצתיים, קבלת אחריות ולאחר מכן מעבר לעצמאות מלאה של החניכים בניהול המכינה. השנה מלאה חוויות הבונות אופי ומייצרות חברויות אמת וקבוצה המתמודדת עם אתגרים יום-יומיים.

הצירים לפיהם בנויה השנה

1 אורח חיים ספורטיבי

מיקוד באימונים פיזים - מנטלים אותם חווים החניכים כיחידים וכקבוצה, בעזרת צוות מדריכים ומאמנים מקצועיים לפי שיטת חמש אצבעות.

2 למידה

עמידה מול קהל, פוליטיקה וחברה ישראלית, אנתרופולוגיה, תורת אימון, קולנוע ודוקו, ההיסטוריה של הספורט והפוליטיקה , ארץ ישראל וכלים ומיומנויות למאה ה-21.

3 עשייה

השפעה בקרב קהילת זכרון יעקב וסביבתה - דרך השתלבות בפרוייקטים בבתי ספר, כפרי נוער, מכינות אחרות, יחידות וקורסים פיקודיים בצבא וקבוצות הנוער של תנועת חמש אצבעות.

4 תודעה חברתית

היכרות עם מגוון נושאים ותחומים אשר מעצבים את מציאות חיינו באמצעות היכרות והעמקה עם כלל מגזרי החברה הישראלית. דרך שבועות במקומות שונים ומפגש עם אוכלוסיות מגוונות.

5 אחריות

קבלת אחריות וקבלת כלים לניהול פרוייקטים, הובלת שבועות במכינה ע״י חניכים, ניהול חיי השגרה והיום יום במכינה וקידום פרוייקטים משתנים בהתאם לצרכי התקופה.

0
חניכים
0
שבועות
0
שבועות שטח
0
אימונים בשבוע
0
מחזורים

מבנה השנה והחלוקה לתקופות

תקופת ההרגלים

גיבוש הקבוצה ובניית בסיס דרך הקניית הרגלים אישיים וקבוצתיים אשר מייחדים את חיי היום-יום במכינה.

תקופת ההתנסות

העברת המושכות לניהול החיים במכינה אל החניכים תוך ליווי צמוד של הסגל. חלוקה לועדות, פרויקטים ותחומי עשייה שנתיים, אשר באחריות החניכים.

תקופת העצמאות

התקופה הארוכה בשנה, בה לחניכים אחריות מלאה על כל המתרחש במכינה. החניכים הם המובילים את השבועות ומנהלים את הפרויקטים בעצמם.

בוגרים מספרים

אריאל מרטון

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

אריאל מרטון

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

הצטרפו למחזור ז׳

המיונים כוללים הרשמה דרך אתר מועצת המכינות, מענה על שאלון מקוון ולאחריו יממה של מיון פיזי במרכז חמש אצבעות הכולל גם ראיון אישי. לחצו על הכפתור לתחילת התהליך.