תכנית שנה ב'

תכנית כרמל - הסוד טמון באנשים

תכנית עומק המהווה המשך לתהליך החינוכי של מכינת חמש אצבעות, עבור בוגרי מכינות ושנת שירות. מטרת התכנית היא השפעה על אנשים בתנועת חמש אצבעות – במכינה, בתכנית הנוער, או בשיתופי פעולה עם קבוצות ספורט ויחידות בצה"ל.

למה תכנית כרמל

הזכות הגדולה ביותר שיכולה להיות היא להשפיע על אנשים אחרים. "תכנית כרמל" היא תכנית לשנה ב' בתנועת חמש אצבעות, לבוגרי מכינת חמש אצבעות או בוגרי התנועה שסיימו שנת מכינה או שנת שירות. התכנית היא הפלטפורמה הטובה ביותר שיש טרם הגיוס ליצירת השפעה. תכנית כרמל מתאימה לכל מי שבוער בו הרצון להיחשף לתרבות הארגונית של תנועת חמש אצבעות, להצטרף לצוות של אנשים משמעותיים ולעשות דברים גדולים.
*חניכי התכנית יעברו קורס הכשרה בסופו יקבלו תעודת מדריך "כרמל"

מסלולי התכנית

1 מכינת חמש אצבעות

בוגרי מכינת חמש אצבעות אשר יצטרפו לסגל וילוו את החניכים לאורך שנת המכינה. "הכרמליסטים" נותנים לחניכים קשר אישי עם דמות בוגרת אשר מכירה את האתגרים אותם הם חווים.

2 קבוצות תכנית הנוער

הצטרפות לצוות האימון וליווי של קבוצות החטיבות והתיכונים של תנועת חמש אצבעות. הכרמליסטים יהוו חלק מהצוות וילוו את החניכים ברמה האישית והקבוצתית.

3 פרויקטים

הקמת אזור פעילות חדש, לקיחת חלק בתחומים בתוך התנועה (מדיה, שטח, שיתופי פעולה)

איך בנויה התכנית

חיי קבוצה

חניכי התכנית חיים במגורים משותפים במרכז חמש אצבעות שבזכרון יעקב. מתוך החיים המשותפים ישנה גם אחריות של כל אחד על הקבוצה, שכן כל מבנה התכנית בנוי לפי יוזמות ורעיונות של החניכים.

למידה

לאורך השנה, החניכים עוברים קורסים בנושאים כמו מנהיגות ואחריות אישית, תודעה חברתית, והרצאות נוספות. כל חניכי התכנית יוצאים ל-3 סדרות שטח אינטנסיביות: צפון, נגב והכנה לצבא.

עשייה

לאורך השנה, כל "כרמליסט" מפתח פרויקט אישי לבחירתו. בנוסף על ההשתלבות המלאה בתכנית הנוער של התנועה, החניכים דואגים להיות מעורבים ורלוונטים ככל הניתן בקהילת זכרון יעקב ומובילים את תכנית המנהיגות של התנועה

בוגרים מספרים

אריאל מרטון

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

אריאל מרטון

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

הרשמה לתכנית כרמל

תכנית כרמל הינה תכנית שנה ב' המיועדת לבוגרי מכינת חמש אצבעות או בוגרי תנועת חמש אצבעות אשר סיימו שנה בשנת שירות או מכינה.